Badania w kulturze
Za nami dwa badania warszawskich festiwali (Festiwal Ciało/Umysł i Festiwal 5 Smaków). Niebawem jedziemy z posterem prezentować nasze doświadczenia na Konferencję nt. rozwoju widowni w Krakowie.
Za nami dwa badania warszawskich festiwali (Festiwal Ciało/Umysł i Festiwal 5 Smaków). Niebawem jedziemy z posterem prezentować nasze doświadczenia na Konferencję nt. rozwoju widowni w Krakowie.
Ciekawe badanie, ciekawe wyniki. Dużo naszego zaangażowania w tym było, ale efekt chyba nie najgorszy. Raport jest TU
Zakończyliśmy badanie pilotażowego projektu nauczania wartości Mądrzy Cyfrowi. Lider w świecie technologii IT, lider w świecie czytelnictwa najmłodszych i lider w świecie ewaluacji 😉 Raport mamy nadzieje niebawem! A my zaczynamy badanie zasadniczej części projektu.
Swego czasu miałyśmy możliwość współpracy przy arcyciekawym badaniu dotyczącym programu Liderzy PAFW dla Szkoły Liderów. Po długim czasie oczekiwania na publikację nareszcie możemy się pochwalić wynikiem. Od kilku dni dostępny jest raport wpływu: „Jak Program Liderzy PAFW zmienia Polskę lokalną?”. Czytajcie tu!
Badanie domów sąsiedzkich w Warszawie zakończone a raporty właśnie opublikowane. Bardzo ciekawy temat – czytajcie. Oprócz raportu ogólnego powstały też 3 studia przypadku:1. 3 Pokoje z Kuchnią: link2. Sami Sobie – Tarczyńska: link3. MCIM Mokotów: link 4. Raport końcowy: link Zapraszamy do lektury! To było naprawdę inspirujące badanie.
Przygotowaliśmy raport z badania pt. „SMOG! I co dalej?”. Gdy na początku stycznia br. niemal każdego dnia media informowały o smogu, poziomie zanieczyszczeń i zagrożeniach dla zdrowia, nas coraz bardziej nurtowało pytanie: i co z tego?. Zwróciliśmy uwagę, że informacje o smogu były jednokierunkowe. Nie było wiadomo, czy zwykli ludzie w różnych miejscach w Polsce odczuwają problem smogu, czy w ogóle się tym interesują. Raport powstał […]
„W Muzeum wszystko wolno” to tytuł projektu-eksperymentu. Grupa dzieci została zaproszona przez Muzeum Narodowe w Warszawie, by stworzyły czasowa wystawę. Ponad pół roku pracy zaowocowało ciekawą ekspozycją 6 grup kuratorskich, projekt był też szeroko komentowany w mediach. Naszym zadanie było zbadanie całego procesu z perspektywy dzieci, rodziców i pracowników. Oto efekt w postaci opublikowanego raportu oraz prezentacji z omówieniem wyników.
W najnowszym numerze Twojego Stylu znajduje się artykuł „Rozgryźć EKO”, który powołuje się na nasze badanie „Kogo nęci zdrowe jedzenie?”. Zachęcamy do lektury artykułu i całego raportu tu!
Na seminarium „Jak to się stało, że w Muzeum wszystko wolno?” w Muzeum Narodowym w Warszawie wstępne wnioski prezentowała Magda Szostakowska. Badanie tak nowatorskiego projektu edukacyjno-muzealniczego wymaga od nas elastycznego podejścia i niebanalnych rozwiązań a wszystko to w gorsecie wymogów metodologicznych. Staramy się – wyniki już wkrótce!
Zakończyliśmy projekt badawczy będący próbą opisania całości zjawisk związanych z obecnością i aktywnością cudzoziemców w Warszawie. Powstał raport pod red. dr Magdaleny Dudkiewicz. Zachęcamy do czytania: https://cudzoziemcywaw.files.wordpress.com/2016/03/raport.pdf Niebawem pokażemy też publikację dla organizacji pozarządowych dotyczącą partycypacyjnego podejścia do badania potrzeb i ewaluacji.